DOPRAVA ZDARMA!!! Pro objednávky nad 499 Kč neplatíte poštovné(PPL-Výdejní místa a boxy)

Jak si vybrat ubrus

Kvalitní ubrusy se hodí na Váš stůl nejen při slavnostních příležitostech, ale také při každodenním použití. Nejen že zkrášlí Váš stůl a v důsledku celý Váš domov, ale ochrání také Váš nábytek.

Na výběr máte z ubrusů bavlněnýchkrajkovýchs potiskemvyšívaných i s nešpinivou úpravou.

Zejména teflonové ubrusy, neboli ubrusy s nešpinivou úpravou, patří již delší dobu k nejoblíbenějším. Jsou totiž vkusné, moderní a výhodné pro snadné odstranění špíny a fleků. Jsou vodoodpudivé (impregnované), což znamená, že při rozlití tekutin s přírodními i umělými barvivy nedojde k poškození (zabarvení) ubrusu. Rozlitou tekutinu navíc můžete jednoduše vysát papírovým ubrouskem. Při výběru si můžete vybírat hned z několika barevných odstínů, vzorů a z různých velikostí. Nabídka je totiž velmi bohatá.

Několik rad, jak si správně vybrat ubrus

1.) Základním pravidlem je, aby ubrus přesahoval vždy okraj stolu o 20 až 30 cm. 

2.) Většinou dle tvaru stolu vybíráme ubrus kulatý, obdélníkový, čtvercový nebo oválný, pokud chceme ubrusem překrýt celý stůl. 

3.) Pokud nechceme ubrusem zakrývat celý stůl, doporučuje se použití více menších ubrusů, nebo tzv. běhounu (středového pásového ubrusu).

4.) Pro zvýšení estetického dojmu můžeme ubrusy barevně zkombinovat s prostíráním. Lze si vybírat z několika módních barev a vzorů.

Tip na moderně prostřený stůl

Ubrus nemusí zakrývat bezpodmínečně celý stůl. Naopak, při použití více menších ubrusů, či několika středových pásových ubrusů vynikne mnohem více stolování i samotný stůl. Například na obdélníkový stůl o rozměrech 80 cm x 120 cm položte jeden středový pás o velikosti 40 cm x 160 cm, nebo dva středové pásy o rozměru 40 cm x 120 cm, jež umístíte napříč stolu vedle sebe s patrným rozestupem. Další vkusnou možností je využití dvou menších čtvercových ubrusů.

Středovými ubrusy (běhouny) můžete ozdobit nejen konferenční stoly, ale také kancelářské stoly, které tak v mžiku získají útulnější vzhled. Středové ubrusy lze používat na čtvercové, obdélníkové i oválné stoly. Vhodné je, aby šířka běhounu byla vždy aspoň o polovinu menší, než je šířka Vašeho stolu.

Údržba ubrusů

Při praní jakýchkoli ubrusů se řiďte pracími symboly, jež jsou vždy na produktu vyznačeny. Nepoužívejte příliš mnoho aviváže, jinak Vám na ubrusech zůstanou šedé skvrny. Při praní je rovněž dobré ve fázi odstřeďování snížit otáčky. Ubrusy žehlete nejlépe za vlhka, půjde Vám to snadněji. Lépe se rovněž žehlí při použití škrobu na prádlo. 

Newsletter

Chcete slevu 100 Kč na první nákup? Přihlaste se k odběru novinek.