Dekortextil   /   Trendy puntíky a proužky

Trendy puntíky a proužky

Vyhlaste válku nudnému interiéru! Puntíky a proužky snadno oživí a zútulní Váš fádní domov. Pokud se bojíte barev, s radikální změnou interiéru Vám pomohou právě tyto oblíbené a hravé vzory, které jsou opět v módě! Pruhované textilie jsou vhodné především do jednoduchých, moderních bytů. Pokud jste spíše romantická duše a Váš domov je laděný do anglického retro stylu, budou pro Vás tou správnou volbou puntíky. Nebojte se oba vzory zkombinovat. Často postačí jen několik proužků a puntíků, aby vaše domácnost prokoukla.

Není proužek, jako proužek

Pruhy či proužky dodají Vašemu domovu francouzský šmrnc, navíc místnost úžasně prozáří a dodají moderní vzhled Vašemu nábytku.

Možností, jak použít proužky u Vás doma, je spousta. Velkým hitem jsou v poslední době pruhované tapety, které mohou místnost opticky zvětšit, nebo i zmenšit. Záleží, jestli tapety nalepíte na zeď svisle nebo vodorovně. Máte-li malý byt, rozšíříte ho horizontálními pruhy, pokud chcete místnost prodloužit, zvolte svislé.

Proužkovaná zástěra

S pruhovanou zástěrou budete šik i v kuchyni

Pruhované prostírání

Stylové prostírání, které se hodí do každé jídelny

 

Nesmrtelné puntíky

Neoslovily vás proužky? To nevadí, Váš domov můžete zútulnit také pomocí nadčasových puntíků a kroužků, které Vašemu interiéru dodají retro nádech a postarají se o uklidňující a velmi příjemnou rodinnou atmosféru. V naší současné nabídce najdete celou řadu puntíkovaných vzorů, ať už se jedná o různě barevné, velké či malé puntíky.

Prostírání

Prostírání v dekoru decentních teček vytvoří elegantní stůl

 

Jak kombinovat puntíky a proužky?

Proužky a puntíky k sobě ladí velmi dobře. Této kombinace se rozhodně nemusíte bát! Nesmíte ale zapomenout na pravidla, kterými je dobré se, při výběru dekoračního textilu, řídit:

 1. Zvolte si pouze jeden ústřední vzor. Není dobré, aby se mezi sebou proužky a puntíky přetahovaly o pozornost.
 2. Pro zachování jednotnosti je nutné volit barvy, které spolu harmonizují.

TIP: Vyzkoušejte si aplikaci vzorů nejprve na povlečení, přehozech, polštářcích, sedácích, závěsech a dalších interiérových prvcích, které lze snadno vyměnit za jiné. Pokud se Vám budou vzory stále líbit, můžete začít s dekorováním větších ploch.

 

Přehoz na postel s kombinovanými vzory

Kombinování proužků a puntíků si můžete vyzkoušet na povlečení

Vzorovaný polčtářek puntík - proužek

Stačí přidat na gauč pár pruhovaně-puntíkovaných polštářků a je vymalováno

Pruhované sedáky na židle

Židle v kuchyni či na zahradě Vám ozdobí příjemné dekorační sedáky

 • doprava nad
  1500 Kč zdarma
 • Dárky za nákup
  nad 500 Kč
 • Zboží přímo
  od výrobce
 • Jsme 25 let
  na trhu